GPS ar FMS – kurie nuvažiuoto maršruto duomenys tikslesni?

Paskelbta: 2017.06.28

Kartais pateikiamas nuvažiuotas atstumas skiriasi, lyginant duomenis iš GPS (palydovų) ir FMS (transporto priemonės borto kompiuterio).

Kuriais duomenimis reikėtų vadovautis?

Idealiu atveju duomenys būna vienodi arba beveik vienodi, bet dažniausiai GPS kilometražas būna arčiau tiesos, nes jį gali paveikti  tik GPS signalo stiprumas, t.y. jei tuo periodu nebuvo GPS signalo sutrikimų, suskaičiuotas nuvažiuotas atstumas bus tikslus.

FMS kilometražui įtakos turi daugiau veiksnių: padangų susidėvėjimas, tachografo kalibravimo tikslumas (pasitaiko atvejų, kai išstatomas netikslus rato apskritimo ilgis), greičių dėžės dėvėjimasis, blokavimo įrenginių naudojimas (magnetas) ir kt.

Kai kuriais atvejais galima aiškiai nustatyti, kuris iš pateiktų atstumų yra tikslesnis, palyginant abu skaitmenis tarpusavyje:

- jei vienas duomuo nuolat rodomas kaip didesnis tokiu pat procentu, reiškia GPS tikslus, o FMS klaidingas;

- jei GPS atsumas yra, o FMS rodomas žymiai mažesnis arba jo nėra, vadinasi buvo važiuota su magnetu ir GPS atstumas teisingas;

- jeigu GPS nėra arba jis žymiai mažesnis už FMS, tai įranga kažkurį laiką nefiksavo palydovų ir nesurinko viso kilometražo, todėl GPS kilometražas bus klaidingas, o FMS – tikslesnis.


Grįžti į sąrašą
Į viršų